Nieuwe eigenaren, vertrouwde sfeer: Marnix en Joep aan het roer bij De Bommel

Sinds 1 januari zijn Marnix Bakker en Joep Schipperheijn de trotse nieuwe eigenaren van De Bommel. Samen zorgen ze ervoor dat het café zijn vertrouwde charme behoudt, met oog voor vernieuwing en een plek waar jong en oud samen aan de bar kunnen genieten. De Bommel blijft De Bommel: gezellig, vertrouwd en vol leven.

Voor Marnix voelt de overname als thuiskomen. Hij werkte er vroeger jarenlang achter de bar en kent de sfeer van binnenuit. Toen oud-eigenaar Bas hem belde voor een kop koffie, bleek het gesprek al snel over iets groots te gaan: de vraag of hij interesse had om De Bommel over te nemen. Eén ding wist Marnix zeker: dit avontuur wilde hij niet alleen aangaan.

Samen met zijn vriend Joep Schipperheijn, die ook een achtergrond in de horeca heeft, overlegde hij uitgebreid. Na een lange avond praten — mét een goed glas wijn — was de beslissing snel genomen. Voor Joep was het ook een jongensdroom om De Bommel over te nemen.

De eerste maanden als eigenaren waren meteen intens. Met carnaval voor de deur werden ze direct in het diepe gegooid. “Het was druk, uitdagend, maar juist ook heel fijn,” vertellen ze. Inmiddels nemen ze de tijd om te kijken wat goed werkt en waar ruimte is voor vernieuwing.

Die vernieuwing zit vooral in details. De drank- en borrelkaart wordt vernieuwd, met als doel gasten langer te laten blijven. Denk aan uitgebreidere borrelplanken, zodat een avond niet onderbroken hoeft te worden voor een diner elders. Ook wordt er gekeken naar muziek en verlichting, om verschillende momenten op de avond een eigen sfeer te geven.

Toch blijft de kern onveranderd. De Bommel blijft De Bommel: een plek waar jong en oud samenkomen. De ambitie van het duo is duidelijk, verschillende generaties samen aan de bar, met een goed glas bier en de vertrouwde sfeer die het café al decennialang kenmerkt.