Openingsconcert Vierdag-orgel in de Grote Kerk Breda

Een klinkende start met muziek van Bach tot Van Oortmerssen Breda, juni 2025 – Stichting Art UnOrganized presenteert samen met de Grote Kerk Breda met trots het openingsconcert van het Vierdag-orgel, dat tijdelijk een ereplaats krijgt in het hoogkoor van de kerk. Het bijzondere instrument is oorspronkelijk gebouwd in 1971 door de bekende orgelmaker Henk Vierdag voor de Open Hofkerk in Rotterdam- Pendrecht.

In de periode dat het historische Hillen-orgel wordt gerestaureerd, krijgt het Vierdag-orgel een nieuw, tijdelijk thuis in Breda. Dit topinstrument uit de Wederopbouwperiode is recent geplaatst door Orgelmakers Elbertse & Van Vulpen en behoort tot de hoogtepunten van de Nederlandse orgelbouw uit de 20e eeuw. De plaatsing werd mogelijk gemaakt dankzij een genereuze gift van een anonieme particuliere donateur.

Het openingsconcert vindt plaats op zondag 29 juni 2025 van 15.30 tot 16.30 uur in de Grote Kerk Breda. Het concert wordt verzorgd door Aart
Bergwerff, organist van de Grote Kerk Breda, in samenwerking met sopraan Elke Janssens en trompettist Sander Kintaert. Op het programma staan werken van onder anderen Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Domenico Scarlatti en Henry Purcell.

Ook klinkt er een stuk van Jacques van Oortmerssen (1950–2015), de eerste organist van het Vierdag-orgel in Rotterdam en een groot pleitbezorger van het instrument. Na afloop is er een feestelijke nazit, waarbij gezamenlijk wordt geklonken op de komst van het Vierdag-orgel.