Opening Café de Vesting
Begin september zal Café de Vesting haar deuren openen aan de Vismarkstraat 18 in Breda (voorheen Bijna Thuis). Het café is een langgekoesterde jongensdroom van drie vrienden: Miquel (26), Bram (25) en Freek (26). De heren nodigden ons uit om alvast een kijkje te nemen in de zaak en te vertellen over het nieuwe concept.
De vriendschap en het idee voor een eigen café ontstond op het stedelijk gymnasium. "Vorig jaar meldden we ons aan bij de horecamakelaar en al snel kwam het pand aan de Vismarkstraat voorbij". De knoop om het café te starten werd in mei dit jaar doorgehakt.
De Vesting
De naam van het café heeft te maken met het verleden van Breda als vestigingsstad. Daarnaast is het tevens de naam van Freeks oude verenigingshuis in Maastricht. De Vesting moet een echt café worden, waar gezellig geborreld en gefeest kan worden. "We richten ons op de young professionals vanaf 23 jaar. We voelen ons te jong in de Bommel en te oud in Proost. De Vesting moet dat gat vullen". Het café zal in de eerste maanden van 20:00 tot 02:00 uur geopend zijn en op vrijdag vanaf 16:00 uur voor de vrijdagmiddagborrel. Aan het begin van de avond zal de muziek wat zachter staan, zodat je elkaar nog goed kunt verstaan. 's Nachts gaan de knoppen open en zal er veel 80s en 90s gedraaid worden.
Club van 100
Het café is gedeeltelijk gefinancierd door crowd funding, via de club van 100. De heren hebben zo 10.000 euro opgehaald, 100 euro per persoon. Al deze mensen krijgen hun naam en handtekening aan de muur.
De Vesting
Vismarktstraat 18
4811 WE Breda
facebook.com/vismarkstraat18