Reshare store in Breda
10 Oktober opende Reshare store haar deuren aan de Markendaalseweg in Breda met een grootse opening die druk bezocht werd . De Reshare store is een frisse tweedehands kledingwinkel die dicht bij het hart van het Leger des Heils ligt. Jaarlijks wordt er zo’n 24 miljoen kilo aan textiel ingezameld. Een groot deel van deze kleding komt in de Reshare Stores te liggen waar de gemiddelde prijs rond de €5 ligt. De winkel is toegankelijk voor iedereen, waardoor er bezoekers komen uit alle lagen van de bevolking.
De Reshare stores zijn een onderdeel van het Leger des Heils. Het Leger des Heils is opgedeeld in vier delen: welzijn en gezondheidszorg, fondsenwerving, kerkgenootschappen en dienstverlening. Op dit moment zijn er drie Reshare store vestigingen in Nederland, Breda, Groningen en Den Haag. Eind volgend jaar willen ze zich hebben uitgebreid tot zeven vestigingen in Nederland. De winkels moeten wel passen in het straatbeeld van de steden, hiervoor wordt er gekeken naar de winkels in de buurt. De vestigingen van de Reshare stores plaatsen zich in de aanlooproutes naar het centrum in (middel)grote steden.
De verschillende winkels worden volgens dezelfde richtlijnen ingericht. De meubels die in de vestigingen staan worden gemaakt in de werkplaats door leden van het Leger des Heils, maar ook gekocht in kringloopwinkels en via marktplaats. Tevens is er in alle winkels een naaiatelier aanwezig. Hier worden verstelwerkzaamheden verricht van gekochte kleding in de winkel en er worden unieke spullen gemaakt die weer verkocht worden in de winkels. Omdat professionaliteit hoog in het vaandel staat, werkt er personeel met een retailachtergrond in de winkels. Zij zorgen er voor dat de winkels warmte uitstralen en laagdrempelig zijn. De winkels vormen zo een ontmoetingsplaats voor alle doelgroepen. Tevens dient de winkel als donatiepunt voor kleding.
De winkel is bedoeld voor verschillende doelgroepen. De primaire doelgroep zijn natuurlijk mensen met een kleine portemonnee. De tweede doelgroep, die door de hippe uitstraling ook wordt aangesproken, zijn koopjesjagers, vintage loves, milieubewuste koper en studenten. Als laatste worden de donateurs van kleding aangesproken.
Omdat er elk jaar zo’n 24 miljoen kilo aan textiel wordt opgehaald kan niet alles in de winkels worden gehangen. In sorteercentra wordt de kleding uitgezocht en verdeeld over de verschillende winkels. De rest van de kleding gaat onder andere naar noodhulp. Omdat het Leger des Heils geen winstoogmerk heeft worden alle kledingstukken voor kleine prijsjes verkocht. Als er aan het eind van de rit toch geld over wordt gehouden, dan wordt dit terug in het bedrijf gestoken om voor andere projecten.